Serrapeptáza

Serrapeptáza a zápaly

Enzýmy sa tiež používajú na zvýšenie účinku antibiotík pri liečbe infekcie.
Talianski mikrobiológovia hovoria, že tvorba biofilmu je jednou s najrozšírenejších mechanizmov bakteriálnej rezistencie a bežná príčina zlyhania liečby infekcií v protézach alebo stentoch . Robili rozličné pokusy na vytvorenie inhibície týchto v biofilmom obalených baktérií. V siedmych rozličných pokusoch prišli na to, že serapeptáza vysoko zvyšuje aktivitu antibiotík a brzdí tvorbu biofilmu.

Klinické výskumy v Európe ukázali, že proteolytické enzýmy v kombinácii s antibiotikami ako sú ampililín, tetracyklín a trimetoprim vedie podstatnému zvýšeniu koncentrácie antibiotika v mieste infekcie a rýchlejšiemu hojeniu. V urológii sa s úspechom využíva pri liečbe cystitídy- zápalu močového mechúra a nadsemenníka. Serapeptáza rozpúšťa tkanivá ako jazvy a blokuje chemické látky spôsobujúce zápal. Toto ju robí účinnou pri každom ochorení spôsobenom zápalom.

Nedávne japonské výskumy dokonca naznačili, že serapeptáza by mohla pomôcť pri liečbe alebo v prevencii vírusových ochorení ako AIDS a hepatitída B a C (zápal pečene). Mechanizmom je v každom prípade schopnosť enzýmu preťať alebo rozštiepiť proteínový (bielkovinový) terč na dve alebo viac častí, zvyčajne na veľmi špecifických štiepnych miestach. Rovnakým mechanizmom sú peptidázy schopné inaktivovať HIV, vírus, ktorý spôsobuje AIDS, skrátením vírových proteínov potrebných nato aby bol infekčný (čiže spôsobil ochorenie).

 

 

Medicínske použitie enzýmov ako protizápalových činiteľov je známe už niekoľko rokov. V skorých 50. rokoch 20. storočia sa zistilo, že trypsín podaný intravenózne (vnútrožilne) dokáže neočakávane zbaviť symptómov zápalu rôznych príčin, zahŕňajúc reumatoidnú artritídu (zápalové ochorenie kĺbov), ulceróznu kolitídu (zápal čreva) a atypickú vírusovú pneumóniu(zápal pľúc). Nasledovne sa zistilo, že intramuskulárne (do svalu) injekcie enzýmov sú účinné v liečbe pooperačných opuchoch, liečení tromboflebitídy a menšej chrbtovej deformácie a urýchľujú liečenie podliatin spôsobených pri športe.
Predpokladaný spôsob ich účinku je degradácia (rozkladanie) látok, ktoré vyvolávajú zápal, potlačenie opuchov, aktivácia fibrinolýzy, redukcia imunokomplexov (komplexy protilátky a antigénu) a v proteolytická modifikácia molekúl, ktoré sprostredkovávajú priľnutie zápalových buniek na ich terče na povrchu bunky (Adhézia molekúl je považovaná za významnú vo vývoji artritídy a iných autoimúnných ochorení). Tiež sa uvažuje, že analgetický (proti bolesti) účinok proteolytických enzýmov spôsobuje, že štiepia bradykinín, posol molekúl zapojených v signalizácii bolesti.
 


Astma / Srdce a cievne ochorenia / Skleróza multiplex / Úrazy / Zápaly / Migréna a bolesti hlavy / Cukrovka / Osteoporóza / Zápaly kĺbov a artritída / Cystická fibróza pŕs / Športové úrazy / Úľava od bolesti / Starnutie / Ochorenia čriev


©2011-2019 www.cistecievy.sk

NAJ.sk
Naši partneri: LKVB6....