Serrapeptáza

Serrapeptáza a úrazy

Skúsenosti: Väčšina výskumov sa robila v Európe. V dvojito zaslepenej štúdii nemeckí výskumníci sledovali účinok serrapeptázy na pooperačný opuch a bolesť. V tejto štúdii bolo 66 pacientov, ktorí boli operovaní pre čerstvé roztrhnutie bočného väzu kolena. Na tretí pooperačný deň skupina, ktorá dostávala serrapeptázu mala o 50% menší opuch ako druhá skupina. Pacienti, ktorí dostávali serrapeptázu boli skôr bez bolesti ako druhá skupina a na 10. deň boli úplne bez bolesti. Druhé 2 skupiny pacientov s tradičnou liečbou s polohovaním, pokojom ľadom nemali žiadne zmenšenie opuchu v tom istom čase.
(Esch PM, Gerngross H, Fabian A, Fortachr Med,107(4):67.8, 71-2 1989 Feb 10)

 


Rozhovor Hilary Freeman s Leou Verity, ktorej zmenila serapeptáza život. Viac ako 25 rokov trpela Lea Verity krutými bolesťami sánky a necitlivosťou tváre po úraze na ihrisku, ktorý utrpela ešte ako šesť ročná. Nehoda spôsobila poškodenie tkanív jej sánky sprevádzané zápalom okolo kĺbu, svalovým kŕčom a pricviknutým nervom. Stav jej spôsoboval bolesť pri jedení a dokonca aj pri smiatí. Strávila mnoho nocí schúlená v agónii s fľašou teplej vody priloženou na tvár, keď bežné analgetiká nezabrali. Mala som niečo ako trvalú bolesť ucha a niekedy som mala ostrú, pichavú bolesť, ktorá mi takpovediac vyrážala dych“ hovorí. „Bolesť spôsobila, že som začala škúliť, postihlo to moje videnie a necítila som jednu stranu svojej tváre. Keď sa to zhoršilo, tak bolo nemožné aby som otvorila sánku. Nebola som schopná otvoriť ju ani rukami. Ani doktori ani zubári nevedeli ako mi pomôcť. Naznačovali, že moje problémy sú psychologické. Všetko, čo mohli urobiť bolo z času na čas mi predpísať ibuprofén. Pred rokom mi bol diagnostikovaný TMJ syndróm temporo-mandibulárneho kĺbu, ktorý doktori nevedia liečiť, mojou jedinou možnosťou boli silné analgetiká a prípadný riskantný chirurgický zákrok s nízkou šancou na úspech. Nenávidela som to, že som závislou na analgetikách (lieky proti bolesti). Majú nepríjemné vedľajšie účinky, ako dyspepsia (porucha trávenia) a nadbytok žalúdočnej kyseliny.“ Lea sa vzdala všetkej nádeje na uzdravenie. Potom vyskúšala serrapeptázu.
„Už po pár dňoch som spozorovala zlepšenie“ hovorí Lea. „Citlivosť v tvári sa mi začala obnovovať a bolesť už nebola taká zlá. Po dvoch týždňoch som prestala užívať Ibuprofen. Nemohla som tomu uveriť – bola som bez bolesti, stuhnutosť mojej sánky sa stratila a mala som znovu plnú citlivosť. Serapeptáza dosiahla viac za týždne ako roky ortodontickej liečby.“ Lein život sa dramaticky zmenil odkedy užíva serapeptázu. „Znížila som dávku a som bez príznakov. Moje žalúdočné problémy zmizli, nepozorovala som žiadne vedľajšie účinky a cítim sa oveľa silnejšia.“ Akokoľvek, dnes Leu 32 ročnú športovú manažérku z Doncasteru, Yorkshire, už nič nebolí .Užívala serapeptázu, počas dvoch mesiacov a jej príznaky zmizli takmer za noc.
Ďalšia štúdia vo viacerých centrách placebom (prázdna tabletka) kontrolovaná sledovala účinnosť serrapeptázy po operácii kĺbu pre chronické hnisanie. Liečili 174 pacientov, 88 dostávalo serrapeptázu 3 dni pred a 5 dní po operácii. 86 pacientov dostávalo placebo. Stupeň opuchu bol u pacientov liečených so serrapeptázou výrazne menší ako u druhej skupiny. Pacienti nemali žiadne vedľajšie účinky. (Tachibana M, Mizukosi 0, Harada Y, Kawamoto K, Nakai Y. Source: Pharmathera-peutica, 3(8):526-30 1984).
Bonnie O´Sullivan si opakovane čítal články z novín od Christine Thornovej (2004) o serapeptáze, ktoré zneli tak úžasne pre moju dcéru Sandy. Obaja mali zdravotné problémy. Ešte v to odpoludnie sme- Sandy a ja- začali užívať Serapeptázu a ona si všimla zmiernenie svojej celotelovej bolesti, už po užití jej prvej tabletky! Počas nasledujúceho dňa (po iba 3 tabletkách) bol Sandin hlboký hrudný kašeľ oveľa lepší a zlepšil sa aj jej celkový pohľad na život. Hlavnou príčinou, prečo som ho začal užívať, je prevencia srdcového záchvatu a porážky, takže som nepozoroval rýchlu zmenu. Avšak v priebehu troch dní som prestal túžiť po mliečnych výrobkoch (stratil som alergiu?).
David Potteron : Therapy Weekly, September 2002

Serapeptáza trávi neživé tkanivá ako krvné zrazeniny, cysty a arteriálne (tepenné) povlaky a blokuje zápalové procesy. Tu je príbeh mladej ženy, ktorá trpela bolesťou chrbta šesť rokov, následkom motocyklovej nehody. Po desiatich dňoch užívania serapeptázy sa jej bolesť stratila. Ak odhliadneme od športových zranení a iných príčin bolestí, enzým je určený na liečbu stavov ako artritída, fibromyalgia, chronická obštrukčná pľúcna choroba, zápalové ochorenie čreva a dokonca aj na sklerózu multiplex.
 
 


Astma / Srdce a cievne ochorenia / Skleróza multiplex / Úrazy / Zápaly / Migréna a bolesti hlavy / Cukrovka / Osteoporóza / Zápaly kĺbov a artritída / Cystická fibróza pŕs / Športové úrazy / Úľava od bolesti / Starnutie / Ochorenia čriev


©2011-2019 www.cistecievy.sk

NAJ.sk
Naši partneri: LKVB6....