Serrapeptáza

Serrapeptáza a starnutie

Starnutie alebo predčasné starnutie ako vieme je zapríčinené 4 aktívnymi problémami:

1. chronický zápal
2. tvorba fibrotického tkaniva
3. hustnutie krvi
4. oslabením imunitného systému

Príčinou týchto problémov sa ukázal nedostatok enzýmov (70 ročný muž má len 25% enzýmov oproti 20 ročnému a tiež nedostatok výživných látok ako zo stravy, tak aj z poškodeného črevného systému. Výživné látky absorbované sú asi 25%oproti 20 ročnému mužovi.

Enzýmy sú kľúčové pre zdravý regeneračný systém a každý nedostatok v tele a vstrebávaní je spojený so stratou výživných látok z potravy s následkom predčasného poškodzovania a predčasného starnutia.

Stručné vysvetlenie týchto problémov:
1. Zápal
Štúdie teraz ukazujú, že chronický zápal je prvý faktor u oboch choroby aj starnutia. Zápal je následkom diéty, životného štýlu, stresu, toxínov a liekov. Stupeň zápalu sa môže testovať z krvi markerom- C reaktívny proteín, čím je vyšší, tým je vyššia šanca ochorenia. Ako pomáhajú enzýmy? Spolu s doplnkami vitamínmi a mineráliami, viditeľne zlepšujú zdravie a spomaľujú starnutie.

2. Tvorba fibrotického tkaniva
Moderný životný štýl má za následok, že enzýmy prestanú brzdiť fibrotické tkanivo. Príliš veľa fibrotického tkaniva môže byť základom pre aterosklerotické pláty a krvné zrazeniny. V krvných cievach tvoria trombózu alebo krvné zrazeniny, v prsníkoch fibrotické cystické ochorenie a fibrómy v maternici. Proteolytické enzýmy ako serrrapeptáza tieto rozpúšťajú a uvoľňujú zápal a znižujú bolesť.

3. Hustnutie krvi
Sú známe 2 dôvody: 1. chronický zápal môže zapríčiniť, že sa krvinky spolu zhlukujú a 2. nadmerné množstvo mŕtvych látok v krvi zapríčiňuje hustnutie krvi. Enzýmy čistia od zápalu, trávia mŕtve látky a následkom je zníženie viskozity krvi. Acysplyrin tiež znižuje vyskozitu krvi, ale nie týmto mechanizmom a nie bez vedľajších účinkov ako je krvácanie. Proteolytické enzýmy to nerobia v žiadnej dávke. Iným vedľajším účinkom acylpyrínu je, že spôsobuje črevné krvácanie.

4. Podpora imunitného systému
Biele krvinky ničia choroboplodné zárodky v našom tele. Majú malé výbežky, ktoré sa volajú Fc receptory. Tieto výbežky zachytávajú odpad z mŕtveho tkaniva a prenášajú ho pomocou enzýmov. Enzýmy udržujú tento systém čistý od neživých bielkovín. Čím viac je enzýmov v našom tele, tým je silnejší imunitný systém.


Astma / Srdce a cievne ochorenia / Skleróza multiplex / Úrazy / Zápaly / Migréna a bolesti hlavy / Cukrovka / Osteoporóza / Zápaly kĺbov a artritída / Cystická fibróza pŕs / Športové úrazy / Úľava od bolesti / Starnutie / Ochorenia čriev


©2011-2020 www.cistecievy.sk

NAJ.sk
Naši partneri: LKVB6....